• Musical ,,O małej syrence w niejednej piosence"

• 25.04.2024

W ubiegły czwartek grupy EKOLUDKI, KRASNOLUDKI, KROPELKI, PODRÓŻNICY i NUTKI gościły w teatrze Belfegor w Tychach. Przedszkolaki z zapartym tchem oglądały musical ,,O małej syrence w niejednej piosence". Miały także możliwość pomagania aktorom podczas spektaklu, dzięki czemu mogły poczuć się, jak bohaterowie przedstawienia i bezpośrednio uczestniczyć w przygodach syrenki.

• VII Edycja #SprzątamyDlaPolski

• 22.04.2024

Nasze przedszkole kolejny raz dołączyło do VII Edycji #SprzątamyDlaPolski, która polega na walce z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Przedszkolaki ochoczo przystąpiły do zadań i sprzątały teren wokół przedszkola segregując znalezione śmieci. Podjęta inicjatywa buduje świadome ekologiczne społeczeństwo.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• 22.04.2024

Obchody Światowego Dnia Ziemi to ekologiczne przedsięwzięcie na całym świecie, nasze przedszkolaki również wzięły w nim udział. Dzieci utrwaliły  zasady segregacji śmieci i wiedzą co to jest recykling. Młodsze dzieci wykonały prace plastyczne, a starszaki z pozyskanych odpadów stworzyły Ekoludki. Celem tych działań jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

• NUTKI - spotkanie z higienistkami stomatologicznymi

• 18.04.2024

Dzieci utrwaliły zasady higieny jamy ustnej i technikę prawidłowego szczotkowania zębów. Panie higienistki przeprowadziły u dzieci przegląd jamy ustnej i umożliwiły dzieciom wcielenie się w rolę stomatologa, dziękujemy paniom za przygotowane warsztaty.

• Teatrzyk ,,Niezwykłe przygody Kota i Karoliny"

• 18.04.2024

W ubiegły piątek w przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru Bajkowe Skarbki Śląska, którzy wystąpili w przedstawieniu ,,Niezwykłe przygody Kota i Karoliny", w przedstawieniu równie aktywnie uczestniczyły dzieci. Inscenizacja przypominała jak ważną rolę pełni przyjaciel w życiu człowieka. Spektakl obejrzeliśmy ze środków Rady Rodziców. Dziękujemy.

• Konkurs plastyczny ,,Pierwsze oznaki wiosny"

• 17.04.2024

Dzieci otrzymały podziękowania i dyplomy za udział w konkursie plastycznym ,,Pierwsze oznaki wiosny” organizowanym przez przedszkole nr 10 w Tychach. Gratulujemy kreatywności i życzymy dalszych sukcesów.

• SŁONECZKA - spotkanie z higienistkami stomatologicznymi

• 12.04.2024

• KROPELKI - poznajemy wagi

• 09.04.2024

Kropelki zapoznały się z różnymi rodzajami wag. Dzieci szukały odpowiedzi na postawione pytania: „Do czego (w jakim celu) używamy wagi?”, „Gdzie możemy zauważyć wagę (waga sklepowa, kuchenna, lekarska, łazienkowa, jubilerska, towarowa)”. Dzieci poznały zasady ważenia, zauważyły że większe rzeczy wcale nie muszą być cięższe.