• To Polska

•                                                Drodzy Rodzice!!!

Kochane Przedszkolaki!!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału

w Rodzinnym Konkursie Plastyczno - Technicznym

pt.,,To Polska”

W tym roku mija 105 rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Chcemy Was serdecznie zaprosić do udziału w tym konkursie, by w taki oto sposób uczcić pamięć tychże wydarzeń. Jednocześnie konkurs ten jest odpowiedzią na udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, w którym bierze udział całe przedszkole.

REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNO - TECHNICZNEGO
                                                              ,,TO POLSKA”

Cele konkursu:

1. Rozwijanie i kształtowanie patriotyzmu u dzieci.

2. Rozwijanie zdolności plastycznych, manualnych, kreatywności oraz twórczej wyobraźni dzieci.

3. Prezentacja umiejętności dzieci.

4. Zachęcenie do czynnego udziału w życiu przedszkola.

5. Prezentowanie w oryginalny sposób różnych fragmentów naszego kraju.

6. Zachęcenie dzieci do zainteresowania się pięknem naszego kraju.

7. Popularyzacja:

• patriotyzmu

• nabywanie wiedzy o państwie Polskim w kontekście historycznym oraz geograficznym.

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat;

2. Forma pracy- indywidualna we współpracy z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami;

3. Technika wykonania pracy jest dowolna (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki, wydzieranki, kolaże itp.);

4. Format pracy – A3;

5. Każda praca musi być opisana na odwrocie : nazwa grupy, imię i nazwisko dziecka oraz wiek autora;

6. Pracę plastyczno – techniczną należy kierować do p. Renaty Krzemińskiej i p. Alicji Kurzyca (gr. Ekoludki) do dnia 31.10.2023r.

7. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu 06.11.2023r.

8. Prace konkursowe będzie można podziwiać w holu przedszkola do 11.11.2023r. po tym terminie zostaną one zwrócone właścicielom.

Kryteria oceny:

1. Walory artystyczne i estetyczne.

2. Ciekawa interpretacja proponowanej tematyki.

Nagrody dla laureatów:

Wszystkim uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy – podziękowania, a prace szczególnie wyróżnione zostaną nagrodzone.

Postanowienia końcowe:

Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne i jednoznaczne z akceptacją warunków, regulaminu oraz wyrażeniem zgody autora pracy na jej publiczną prezentację podczas wystawy i na stronie internetowej przedszkola.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu Konkursu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83) oraz publikacji tych prac w Internecie na stronie przedszkola. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzców i przyznania nagród.

Organizatorzy: mgr Renata Krzemińska, mgr Alicja Kurzyca.