• Nasza oferta

• Przedszkole nr 26 w Tychach funkcjonuje od 1976 roku, jest placówką publiczną. Mieści się w dużym wolnostojącym budynku w centrum miasta przy ulicy Młodzieżowej 5. Jest on przystosowany do potrzeb rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym. Dysponuje sześcioma przestronnymi salami zajęć i jedną salą terapeutyczną. Wszystkie sale wyposażone są w odpowiedni sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne.

Sale są systematycznie wyposażane w nowe meble i zabawki. Wyremontowane został wszystkie łazienki, a kuchnia została zmodernizowana.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 17:00.

W godzinach 8:00 - 13:00 realizowana jest podstawa programowa. Pozostały czas pracy przedszkola, nauczyciele dostosowują do potrzeb grupy stwarzając jak najlepsze warunki rozwoju dzieci.

Do dyspozycji dzieci jest ogród przedszkolny, który stale doposażamy i modernizujemy. Dzieci mogą korzystać z atrakcyjnych, bezpiecznych sprzętów do zabaw oraz ścieżki rowerowej z sygnalizacją świetlną pozwalającą na praktyczne poznanie zasad ruchu drogowego. Dysponujemy rowerami i hulajnogami.

W przedszkolu funkcjonuje sześć oddziałów, do których uczęszcza 145 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra nauczycieli posiadająca wyższe wykształcenie pedagogiczne. Wszystkie potrzebujące pomocy dzieci objęte są opieką pedagoga, psychologa i logopedy.

Na życzenie rodziców dzieci uczęszczają na lekcję religii wyznania rzymsko-katolickiego.

Przedszkole umożliwia rozwój indywidualnych zainteresowań i talentów dzieci poprzez udział w różnego rodzaju konkursach, przeglądach artystycznych, wystawach i zawodach sportowych. Ponadto bez dodatkowej opłaty dzieci mają możliwość korzystania z zajęć rytmiki, nauki języka angielskiego i terapii logopedycznej.

Dzieci korzystają w przedszkolu z 3 lub 2 posiłków w zależności od potrzeb rodziców. Posiłki przygotowywane zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Zdrowia są bardzo smaczne i zdrowe.

W przedszkolu dbamy o to, by każde dziecko czuło się ważne, w spokojnej, serdecznej atmosferze prowadzimy zajęcia i zajęcia wspomagające jego indywidualny rozwój.

Ponadto oferta przedszkola obejmuje pomoc rodzicom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i rozwojowych dzieci przy współudziale specjalistów, niwelowanie różnic oraz dysfunkcji rozwojowych u dziecka w wieku przedszkolnym.